Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

30 lat Domu Dziennego Pobytu

2019-12-01 13:43:39 (ost. akt: 2019-12-04 13:45:49)

Autor zdjęcia: UM Biskupca

Biskupieccy seniorzy spotykają się już od 30 lat. Hucznie świętowali tę rocznicę.

Uroczystą galę z okazji 30-lecia działalności Domu Dziennego Pobytu zorganizowano 27 listopada w Biskupieckim Domu Kultury. Budynek przy al. Niepodległości, gdzie znajduje się DDP nie pomieściłby gości, którzy przybyli na to święto. Znalazły się wśród nich m.in. byłe kierowniczki domu, które uzupełniły swoimi opowieściami prezentację historii domu wyświetlaną na wielkim ekranie. Oprócz nich specjalne pamiątkowe znaczki otrzymali seniorzy, którzy najdłużej uczęszczali na zajęcia organizowane przez DDP.

Obecna działalność domu została przedstawiona przez jego kierowniczkę Agnieszkę Włodkowską-Zegarowicz. Przypomniała ona, że placówka przekształcona w Dzienny Dom Pobytu Senior-WIGOR oferuje wiele różnych zajęć – muzycznych, ruchowych, kulinarnych, komputerowych, plastycznych. DDP organizuje bliższe i dalsze wycieczki, współpracuje z podobnymi obiektami w innych miastach. Przede wszystkim jednak sprawia, że starsze osoby nie czują się samotne.
Za tę działalność dziękował Danucie Plucińskiej, dyrektorce MOPS w Biskupcu (do którego należy DDP) burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. – Prężnie działające miejsce, w którym starsza część społeczeństwa czuje się potrzebna i ważna, w którym może się realizować to powód do dumy. Po spotkaniach z biskupieckimi seniorami zawsze czuję się młodziej, napełniają mnie oni optymizmem i energią. Życzę, aby ten optymizm i zdrowie nie opuszczały ani domowników, ani pracowników świętującej dziś placówki – mówił burmistrz. Życzenia składali też przedstawiciele wielu zaprzyjaźnionych z Domem Dziennego Pobytu instytucji.

Gala 30-lecia placówki była uświetniona występem domowego chóru „Con Vigore” prowadzonego przez Edwarda Kluczenkę, który potem pojawił się także na scenie z zespołem „Wapniaki”. Nie zabrakło wspólnych zdjęć, a następnie – tortu i oglądania pamiątek z historii Domu Dziennego Pobytu.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages