Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Trzecie „Bezpieczne Wakacje”

2019-06-13 12:24:29 (ost. akt: 2019-06-13 12:25:54)

Autor zdjęcia: UM Biskupiec

Kolejny raz dzieci z gminy Biskupiec poznawały nad Dadajem zasady bezpiecznego letniego wypoczynku.

„Bezpieczne Wakacje 2019” to już trzeci cykl festynów dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych z powiatu olsztyńskiego, którego celem jest propagowanie wśród najmłodszych bezpiecznych zachowań nie tylko w czasie wakacji. Jak zwykle na najmłodszych czekało wiele atrakcji, które bawiąc uczyły jak bezpiecznie wypoczywać i nie szkodzić przyrodzie.

Cykl festynów rozpoczął się w tym roku w gminie Biskupiec, 10 czerwca na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach. Na dzieci czekali policjanci, strażacy, ratownicy medyczni i leśnicy. Najpierw zaprezentowano jak wygląda letnia akcja ratunkowa – od podpłynięcia strażacką motorówką do osoby topiącej się, po jej transport do brzegu, pierwszą pomoc i przekazanie ratownikom w karetce. Przedstawicie służb udostępnili dzieciom swoje samochody, dużą atrakcją było zakuwanie i próby uwolnienia się z kajdanek.

Nie zabrakło pokazów posłuszeństwa psa policyjnego, które były dobrą okazją do pokazania zasad bezpiecznego kontaktu z tymi zwierzętami. Leśnicy z Wipsowa przygotowali namiot pełen konkursów z nagrodami. Uczulali na zagrożenia mogące występować w lasach oraz promowali zachowania proekologiczne. Na uczestników festynu czekały także drobne gadżety, a także poczęstunek.

UM Biskupiec

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages