Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Złota Rybka dla Ostródy

2019-05-22 14:10:51 (ost. akt: 2019-05-22 14:11:25)

Autor zdjęcia: UM Biskupiec

Finał 39. Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych „O Laur Złotej Rybki” za nami.

Dwudniowe święto młodych teatrów dostarczyło wszystkim wielu wrażeń. W piątek 18 maja wystawiono spektakle konkursowe pięciu zespołów, które wygrały poprzedzające finał eliminacje. Ocenili je jurorzy, na których czele stał Andrzej Fabisiak, reżyser wiele lat związany z olsztyńskim Teatrem im. Stefana Jaracza. W skład jury weszli także aktorzy: Krystyna Jędrys, Edyta Wójcik i Marcin Kiszluk. Przedstawienia bardzo różniły się od siebie pod względem formy, zbliżone były natomiast poziomem.

Na młodych aktorów czekały jeszcze tego dnia warsztaty teatralne, a wieczorem – zabawa w podchody i zwiedzanie Biskupca. Po nocy spędzonej w SP 3 w sobotę na uczestników konkursu, ale i biskupieckich widzów, czekało przedstawienie „Morskie Opowieści” gdańskiego Teatru „Katarynka”. Po spektaklu poznaliśmy laureatów „Lauru”. Wyróżnienia otrzymała Grupa Teatralna „Kochane Bachorki” z GOK w Budrach (za spektakl pt. „Pchle Gałgaństwa”) i Teatrzyk „AtoMy” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biskupcu („Ulepione z wyobraźni”). Brązową Rybkę wywalczył Teatr Dramatyczny „Cento” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ornecie („Smutki i radości codzienności”). Srebrną – Zespół „Świerszcz nad Teatrem” z Morąskiego Domu Kultury (sztuka „Blee”).

Najlepsza w tegorocznym przeglądzie okazała się Grupa Teatralna „Trójeczka” ze Szkoły Podstawowej w Ostródzie, która wystawiła swoją interpretację sztuki „Tygrys Pietrek”). W tym roku na uczestników finału czekały w nagrodę bony pieniężne ufundowane przez dyrektorów biskupieckich PWiK i CKTiS oraz burmistrza Biskupca.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages