Niedziela, 31 maja 2020. Imieniny Anieli, Feliksa, Kamili

Kartą w urzędzie i u sołtysa

2019-05-08 12:53:28 (ost. akt: 2019-05-08 12:54:37)

Autor zdjęcia: Pixabay

W Biskupcu ruszyły płatności bezgotówkowe w kasie Urzędu Miejskiego i u sołtysów.

Dotąd mieszkańcy sołectw mogli regulować zobowiązania pieniężne wobec Gminy (podatki od nieruchomości, rolne) u sołtysa wyłącznie gotówką, którą ten przekazywał potem do kasy Urzędu. Od końca kwietnia można już dokonywać takich opłat u sołtysów poszczególnych sołectw za pomocą karty płatniczej, a pieniądze trafią bezpośrednio na konto Gminy. Również kasa Urzędu Miejskiego została wyposażona w terminale przyjmujące karty płatnicze. Dokonując opłat mieszkańcy nie musza już więc dysponować gotówką.

Terminale trafiły do sołtysów i Urzędu bezpłatnie dzięki dołączeniu przez Gminę Biskupiec do Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa”. To wspólna inicjatywa uczestników rynku usług płatniczych w Polsce: wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji Visa i Mastercard przy udziale Związku Banków Polskich i Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

UM Biskupiec

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gmina Górowo Iławeckie #2728493 | 83.6.*.* 8 maj 2019 14:01

  A w Gminie Górowo Iławeckie wójtowa razem ze swoją świtom czyli radnymi ( dla ludzi bezradnymi) od stycznia pozbawiła wszystkich 36 Sołtysów praw Inkasenta . To spowodowało, że Sołtysi nie mogą zbierać od mieszkańców opłat za śmieci i podatków . Teraz ci radni (bezradni) , którzy informowali mieszkańców i Sołtysów, iż jest to zarządzenie odgórne pokazali, że głosują na Uchwałami, o których nie mają bladego pojęcia. W Biskupcu można dokonywać opłat u Sołtysów a w Gminie Górowo nie !!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (20) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages