Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Piechurzy z Biskupca szukali śladów wiosny

2019-03-18 13:02:18 (ost. akt: 2019-03-18 13:03:46)

Autor zdjęcia: biskupiec.pl

17 marca blisko 40 osób prowadzonych przez przewodnika PTTK druha Krzysztofa Kowalskiego udało się na blisko 18 kilometrowy spacer. Trasa nawiązywała do historii uznanego pisarza, tekściarza Ireneusza Iredyńskiego, który przez pewien okres swojego życia mieszkał w Bredynkach.

Piechurzy zobaczyli dom Iredyńskiego, ale po drodze również zatrzymywali się w wielu ciekawych miejscach. W samych Bredynkach zwiedzili m.in. kaplicę św. Rocha i św. Floriana i wysłuchali historii tzw. bitwy o wodę, która miała tu miejsce. Zajrzeli też do filii miejskiej biblioteki w Bredynkach, gdzie oprócz jej historii zostali ugoszczeni domowym ciastem.

Cały rajd przebiegał w bieszczadzkim klimacie. Zarówno krajobrazy, stopień trudności trasy, błoto na szlaku sprawiały, że piechurzy mieli dużą satysfakcję z pokonywanych kilometrów. Po drodze zauważyli też przebiśniegi, bazie i pierwsze żurawie – znak, że następny rajd odbędzie się już na pewno w wiosennym klimacie.

źródło: biskupiec.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. serenity #2724074 | 37.47.*.* 28 kwi 2019 16:31

    Zamiast tak łazić bez celu to by posprzątali puste plastikowe butelki i puszki po energetykach po biegaczach od Biskupca po Nasy ,które lądują w przydrożnych krzakach i na łąkach.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages