środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Szpital w Biskupcu stawia na e-usługi

2019-02-11 18:14:01 (ost. akt: 2019-02-11 18:31:02)

Elektroniczna rejestracja pacjenta, podgląd wyników badań, sprawdzenie dostępności leków i interakcje między nimi - to tylko część usług, które umożliwia szpitalny system informatyczny wdrożony w Szpitalu Powiatowym im. Mikulicza w Biskupcu. Dostęp do nowych e-usług jest możliwy dzięki specjalnej, bezpłatnej aplikacji na telefon i tablet.

Część e-usług dedykowana jest pacjentom, z innych z kolei skorzysta personel medyczny. 
- Pacjenci mogą skorzystać z e-rejestracji mobilnej, która umożliwia samodzielne umówienie wizyty u lekarza specjalisty. Aplikacja powiadomi pacjenta o zbliżającym się terminie wizyty - wyjaśnia Marta Maciejewska, zastępca dyrektora szpitala ds. administracyjno-organizacyjnych.

Usługa e-wyniki z kolei umożliwia pacjentowi i lekarzowi podgląd wyników badań laboratoryjnych wykonywanych w naszej placówce. Pacjent może także sprawdzić interakcje, jakie mogą zachodzić pomiędzy zażywanymi lekami. Usługa zapewnia również dostęp do terminarza dawkowania leków z powiadomieniem o konieczności zażycia kolejnego medykamentu.

Z kolei personel medyczny może rejestrować informacje o stanie zdrowia pacjenta, wystawiać recepty, skierowania i zwolnienia lekarskie. Dzięki usłudze e-obchód lekarz bezpośrednio przy łóżku pacjenta ma dostęp do wszystkich informacji o jego stanie zdrowia, może zlecić podanie leków lub wykonanie badań diagnostycznych i laboratoryjnych.

W ramach projektu szpital kupił sprzęt informatyczny z oprogramowaniem medycznym. Pacjenci oraz odwiedzający ich goście mają dostęp do internetu bezprzewodowego we wszystkich oddziałach szpitalnych i poradniach. Zmodernizowana została też strona internetowa placówki pod kątem czytelności, funkcjonalności oraz przystosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Realizacja projektu pod nazwą "Budowa kompleksowego szpitalnego systemu informatycznego" kosztowała ponad 2 mln zł, a była możliwa dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, w ramach którego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 1,5 mln zł.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Biedna kobieta #2680771 | 188.147.*.* 13 lut 2019 11:54

  Skończy jak Beatka T , i znów wspaniałomyślnie dyr wróci na stołek po kilku dniach nieobecności , nie chcem ale muszem

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zaniepokojony jeszcze raz #2679874 | 83.6.*.* 11 lut 2019 20:45

  Czy to prawda że pani Maciejewską ma przejàç schedę po pietrasie. ..? Bez komkursów , wyuczona przez pryncypała, nie podoba Ba się Goa Spierdalać%

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Czy t o prawda źe pani mCiejewska szykowana j #2679872 | 83.6.*.* 11 lut 2019 20:41

   Hucpaza

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages