środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Bezpieczne ferie 2019 w Biskupcu

2019-01-17 16:56:23 (ost. akt: 2019-01-16 16:57:10)

Autor zdjęcia: biskupiec.pl

Policjanci, strażacy i leśnicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zabaw na śniegu i lodzie.

Już po raz siódmy w naszym powiecie, tuż przed zimowym wypoczynkiem, odbywają się festyny edukacyjne, w których udział bierze około 1500 dzieci z powiatu olsztyńskiego. Podczas pokazów ratowniczych przedstawiciele służb propagują bezpieczne zachowania. Jeden z takich pokazów odbył się 15 stycznia nad jeziorem Dadaj w Rukławkach. Na plaży Słoneczny Brzeg zebrało się wtedy kilkuset uczniów ze szkół z terenu gmin Biskupiec i Kolno.

Nic tak jednak nie przemawia do najmłodszych, jak widok osoby, pod którą załamał się lód. Uczestnicy festynów mają możliwość zobaczenia na żywo, co dzieje się z taką osobą, jak trudno jest o własnych siłach wydostać się na brzeg. Jest to doskonały moment by pokazać im, jak powinni się zachować, jeżeli w takiej sytuacji się znajdą, a czego kategorycznie unikać. Pokazy przygotowane przez strażaków mają być przestrogą dla najmłodszych i przesłaniem, że nie ma bezpiecznego lodu, jest on zdradliwy i zdecydowanie nie jest miejscem do zabawy.

Poza oglądaniem specjalistycznych pokazów ratowniczych, dzieci mogą zobaczyć jak wygląda tresura i posłuszeństwo psa służbowego. Policyjny przewodnik omawia pozycję „żółwika” w momencie gdy zaatakuje nas agresywny pies. Przekazuje też kilka praktycznych rad, jak za pomocą plecaka szkolnego odciągnąć uwagę atakującego nas zwierzęcia. Dzieci mogły sprawdzić nabytą wiedzę w trakcie prowadzonych konkursów. Współorganizatorzy imprezy przygotowali dla najmłodszych niespodzianki, a jedną z nich była wizyta „sierżanta Żabusia”, oficjalnej maskotki Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Na dzieci czekało także ognisko.

biskupiec.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages