Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Finał WOŚP w Biskupcu

2019-01-14 16:52:02 (ost. akt: 2019-01-16 16:54:45)

Autor zdjęcia: biskupiec.pl

Blisko 90 tys. zł udało się zebrać mieszkańcom gminy Biskupiec podczas 27. Finału WOŚP.

13 stycznia od samego rana 130 wolontariuszy z Biskupca kwestowało na ulicach miasta w ramach 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godz. 11 na Placu Wolności można było wziąć udział w zmaganiach sportowych, których wyniki dzięki sponsorom udało się spieniężyć. Przebycie kilometrowej trasy dodawało złotówkę na konto WOŚP. Drogę można było przebiec lub przemaszerować, więc do akcji włączały się całe rodziny, a najbardziej wytrwali biegacze pokonywali ją kilkanaście razy. Można było również powiosłować na specjalnej maszynie, zamieniając przepłynięty dystans na pieniądze.

O godzi. 15 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Biskupcu przeniósł się do Miejskiej Hali Sportowej. Tu na scenie podziwialiśmy występy utalentowanych biskupczan, a pomiędzy nimi odbywały się licytacje. Przez całą imprezę działały również sklepiki zorganizowane przez wolontariuszy ze szkół z terenu gminy, w których za datki do puszek sprzedawali ciasta, zabawki, gadżety i inne przedmioty podarowane przez uczniów i rodziców.

Po raz trzeci sprzedano możliwość nadania imieniu biskupieckiemu rondu i trzeci raz wylicytowały ją Biskupieckie Morsy, tym razem za 3 550 zł. Kolacja z dziennikarzem Marcinem Mellerem w Restauracji We Młynie w Warpunach została wylicytowana za kwotę 3 500 zł, a stół do gry w piłkarzyki za 2 100 zł. Rękawice Mameda Khalidova zlicytowano za 1 500 zł, a czterodniowy pobyt dla 4 osób w apartamencie Łebska Ostoja za 1 100 zł. Za ponad tysiąc złotych sprzedawano także meble fundowane przez sponsorów. Wśród prawie 200 licytacji za różne kwoty praktycznie każdy mógł nabyć coś dla siebie.

Orkiestrowe granie zakończył o 20 pokaz „światełka do nieba”.

biskupiec.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages