Sobota, 17 sierpnia 2019. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Pierwsza sesja nowej rady miasta

2018-11-26 13:09:40 (ost. akt: 2018-11-26 13:12:37)

Autor zdjęcia: UM Biskupiec

Burmistrz i nowo wybrani radni złożyli ślubowanie podczas pierwszej sesji w VIII kadencji lokalnego samorządu.

23 listopada o godz. 11.00 w auli Zespołu Szkół, odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej VIII kadencji. Obradom pierwszej sesji przewodniczył radny senior Ryszard Zieliński.

Zaświadczenie potwierdzające wybór Burmistrza Biskupca otrzymał Kamil Kozłowski, który złożył ślubowanie na kolejną – 5-letnią kadencję samorządu.
Piętnastu Radnych nowej kadencji odebrało zaświadczenia i złożyło ślubowanie o treści: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”. Mogli też dodać słowa „Tak mi dopomóż Bóg”.

Radni VIII kadencji:
Krzysztof Cieślak
Andrzej Staszak
Ryszard Zieliński
Sylwia Iwańska
Janusz Szczawiński
Michał Skrajnowski
Marek Staniszewski
Marcin Matwiejec
Katarzyna Modlak
Paweł Gacioch
Alina Radziszewska
Mariusz Gutowski
Elżbieta Kostka
Angelika Zygmuntowicz
Dudzic Tomasz

Wśród kolejnych punktów obrad znalazły się wybory przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Biskupcu. Jednomyślną decyzją radnych stanowisko przewodniczącego objęła Alina Radziszewska, a stanowiska wiceprzewodniczących – Marcin Matwiejec i Paweł Gacioch.

Wybrano również skład komisji Rady Miejskiej:
Komisja Budżetu i Finansów, Oświaty, Kultury, Sportu, Rekreacji, Turystyki, Opieki Społecznej i Zdrowia, w której skład wchodzą radni: Janusz Szczawiński – przewodniczący komisji, Michał Skrajnowski, Sylwia Iwańska, Marcin Matwiejec, Paweł Gacioch, Andrzej Staszak, Ryszard Zieliński.

Komisja Działalności Gospodarczej, Gospodarki Komunalnej, Budowlanej, Gospodarki Terenami, Bezpieczeństwa Publicznego, Ochrony Przeciwpożarowej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, w której skład wchodzą radni: Elżbieta Kostka – przewodnicząca komisji, Marek Staniszewski, Mariusz Gutowski, Krzysztof Cieślak, Angelika Zygmuntowicz, Katarzyna Modlak, Tomasz Dudzic.
Komisja Rewizyjna, w jej skład wchodzą radni: Mariusz Gutowski – przewodniczący komisji, Krzysztof Cieślak, Sylwia Iwańska, Andrzej Staszak, Michał Skrajnowski.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji, w jej skład wchodzą radni: Sylwia Iwańska – przewodnicząca komisji, Andrzej Staszak, Janusz Szczawiński, Angelika Zygmuntowicz, Elżbieta Kostka.

UM w Biskupcu
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. andrzej j. #2689131 | 37.47.*.* 27 lut 2019 12:57

  Bardzo przepraszam ale czy radni mogli by coś zrobić w temacie nieustannego zaśmiecania terenów przez takich osobników jeżdżących na quadach i motorach bez tłumików?.Gdzie tylko się pojawiają to zaraz jest tam pełno butelek plastikowych i puszek po napojach oraz innych śmieci. Zapraszam /bo sami to chyba się nie ruszą z ciepłego biura/ do odwiedzenia takich zakątków miasta jak ten : N 53 '52"173 E 020'56"230 oraz N 53'52'073 E 020'56'298 To nie jest przypadek tylko efekt braku reakcji na zdziczenie pod wpływem hasła "róbta co chceta!".

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. romek #2647130 | 37.47.*.* 19 gru 2018 19:59

   Czy coś zrobią dla poprawy powietrza w Biskupcu? Może w końcu poczynią jakieś kroki kierunku likwidacji zasmradzających całe miasto dymem ? Zafundowali sobie mierniki pyłów ale już wiedzę z nich płynącą nie potrafią od lat wykorzystać.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Kalif z Maroka #2633755 | 83.6.*.* 29 lis 2018 12:00

   kółko wzajemnej adoracji

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. radni na 5 #2631558 | 83.9.*.* 26 lis 2018 16:12

    da się jeszcze większy deficyt zrobić w tej kadencji ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages