Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Zbieramy zabawki dla dzieci z gminy

2018-11-22 09:27:03 (ost. akt: 2018-11-22 09:27:23)

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Rusza zbiórka zabawek i słodyczy, które w styczniu trafią do najmłodszych mieszkańców gminy Biskupiec.

To już 11 edycja akcji „Przekaż Misia dla Rysia”, która wśród lokalnej społeczności cieszy się rosnącym z roku na rok zainteresowaniem. Od ponad dziesięciu lat mieszkańcy gminy Biskupiec przekazują nowe i używane (w stanie, w którym nadają się na prezent) zabawki, książeczki, maskotki, gry, puzzle, przybory plastyczne i słodycze, które potem są paczkowane i przekazywane dzieciom wskazanym przez biskupiecki MOPS i Caritas w czasie styczniowego balu karnawałowego.

Dary w tym roku zbierane są w tymczasowej siedzibie Centrum Kultury, Turystyki i Sportu (ul. Wawelska 2, I piętro nad Domem Pracy Twórczej Sorboma). Można je przynosić do końca grudnia.

Dzięki akcji i udziałowi biskupieckiego oddziału Caritas udaje dotrzeć się do rodzin, które naprawdę potrzebują wsparcia i wywołać uśmiech na twarzach dzieci. W ubiegłym roku wręczono ponad 240 paczek. Czy w tym w tym roku uda się pobić rekord?

Organizatorem wydarzenia pod patronatem burmistrza Biskupca jest Centrum Kultury, Turystyki i Sportu oraz biskupiecki oddział Caritas.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages