środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Biskupiec spełnił marzenie [ZDJĘCIA, VIDEO]

2018-10-01 12:08:21 (ost. akt: 2018-10-01 15:07:34)
Starosta Małgorzata Chyziak, Marcin Kuchciński i burmistrz Kamil Kozłowski

Starosta Małgorzata Chyziak, Marcin Kuchciński i burmistrz Kamil Kozłowski

Autor zdjęcia: Karol Kiłuk

W Biskupcu przy Zespole Szkół została uroczyście otwarta nowa hala widowiskowo-sportowa. Inwestycja kosztowała prawie 8 mln zł. W sobotę można tam było obejrzeć mecze siatkówki, a w niedzielę posłuchać bajkowej i filmowej muzyki.

Na piątkową uroczystość przyjechało wielu oficjalnych gości. Nowa hala widowisko-sportowa została wybudowana przy Zespole Szkół w Biskupcu przy ul. Chrobrego. Trudno nie zauważyć wielkiego budynku, w którym mieszczą się pełnowymiarowe boisko, sala z lustrami, trybuny na blisko 400 osób i szatnie. Są też dwie imponujące ścianki wspinaczkowe.

Inwestorem hali jest starostwo w Olsztynie. Koszt wyniósł prawie 8 milionów złotych. 
Hala będzie służyła nie tylko uczniom Zespołu Szkół, ale wszystkim mieszkańcom miasta. Będą się tu odbywały imprezy sportowe i artystyczne. 


Starosta Małgorzata Chyziak zaczęła swoje wystąpienie od uśmiechu. — Dlaczego się uśmiecham? Bo spełniło się marzenie — mówiła. — Największy zespół szkół w powiecie ma halę widowiskowo-sportową z prawdziwego zdarzenia.


Małgorzata Chyziak przypomniała, że budowa hali ma swoja historię. Pierwszy wniosek o budowę złożono w 2013 roku, w następnym złożono kolejny, jednak bez rezultatu.

Tę historię uzupełnił burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. — W 2015 roku rozpoczęły się rozmowy o pełnowymiarowej hali — opowiadał. — Wcześniej chciano nam „sprzedać” obiekt o połowę mniejszy. Upierałem się przy swoim. I warto było. Biskupiec zasługuje na taką halę. Będzie otwarta codziennie od godziny 8 do 22 — zapewnił. — Dziękuję radnym powiatowym i radnym z Biskupca za zaangażowanie.


Pierwszą łopatę na budowie wbito w ziemię 25 kwietnia 2017 roku. Budowa trwała półtora roku. Wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorca z Biskupca Piotr Pachucki.

Dyrektor Zespołu Szkół Krzysztof Janczara podkreślił, że taka hala była marzeniem mieszkańców miasta. Teraz w końcu nie będą już musieli jeździć poza Biskupiec, by znaleźć miejsce do ćwiczeń. — Za kilka dni w nowej hali zaczną się lekcje wychowania fizycznego — dodał Krzysztof Janczara. — Jestem przekonany, że wuef będzie najwspanialszym przedmiotem. Dwa lata temu było tu lodowisko, teraz jest boisko — sparafrazował piosenkę braci Golców.


Po uroczystym przecięciu wstęgi, w którym wzięli udział starosta Chyziak, burmistrz Kozłowski i dyrektor Janczara, nową halę poświęcił ks. Wojciech Zdanuk. Duchowny przypomniał rzymską maksymę o zdrowym duchu w zdrowym ciele. Zacytował również św. Pawła, który życie chrześcijanina, w tym także swoje, porównał do biegu. 


W części mniej oficjalnej piątkowej uroczystości wystąpiły członkinie Cheerleaders Biskupiec, kierowanego przez Anetę Szemplińską. Klub liczy 120 osób — od przedszkolaków do nastolatek. 
Swoje umiejętności zaprezentowali też członkowie klubu Egida. Chłopcy i dziewczęta imponują swoją niezwykłą sprawnością i opanowaniem sztuk walki. 


Na zakończenie wystąpił Jakub Przeradzki. Pochodzący z Biskupca student medycyny, kształcący się w Warszawie, zafascynował jurorów programu „Mam Talent!”. Zdobył tam trzy razy „tak”. Jakub jest mistrzem hula-hop. Potrafi używać naraz czterech obręczy. Potrafi też sprawić, że szklana kula unosi się w powietrzu.


Publiczność nagrodziła jego występ gorącym oklaskami. 
Ale to nie był koniec wydarzeń w hali sportowo-widowiskowej. W sobotę odbył się tu międzyszkolny turniej siatkówki, a po nim otwarty dla wszystkich trening siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Natomiast w niedzielę mieszkańcy Biskupca mogli wysłuchać koncertu muzyki bajkowej i filmowej w wykonaniu członków Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

mzgPolub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages