Sobota, 17 sierpnia 2019. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Umowa na blok operacyjny podpisana

2018-09-06 09:55:39 (ost. akt: 2018-09-06 10:02:17)

Autor zdjęcia: UM Biskupiec

Blok operacyjny, sterylizatornia i Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w szpitalu w Biskupcu przejdą wielki remont.

W Szpitalu Powiatowym im. Jana Mikulicza w Biskupcu nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na wykonanie inwestycji polegającej na rozbudowie, przebudowie oraz modernizacji bloku operacyjnego, centralnej sterylizatorni i Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii wraz z instalacjami, połączonej z częściową zabudową wewnętrznego dziedzińca, zmianą sposobu zagospodarowania terenu, remontem wybranych pomieszczeń wewnętrznych oraz zakupem i montażem aparatury medycznej oraz wyposażenia. Zakupione zostaną m.in. nowoczesne stoły operacyjne, aparaty do znieczuleń, kolumny sufitowe, kardiomonitory z centralą, respiratory, aparaty rtg i usg, videolaryngoskopy, sterylizatory, myjnia – dezynfektor do narządzi, myjnia ultradźwiękowa, stacja uzdatniania wody i wiele innych.

– W praktyce oznacza to ożywienie serca szpitala. Blok operacyjny i sterylizatornia to jedne z najważniejszych części szpitala, których sprawne działanie ma ogromny wpływ na działanie całości placówki. Dlatego to tak ważny projekt dla nas. To nasza kluczowa i największa inwestycja w historii. – mówił w trakcie uroczystości Marek Pietras, dyrektor szpitala.

Prace zostaną wykonane dzięki środkom zewnętrznym. Prawie 5 mln to środki unijne, przyznane przez marszałka województwa z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020. Ale największa pula, 17 mln. zł pochodzić będzie z budżetu powiatu olsztyńskiego. – Udało się przekonać naszych radnych do przekazania tej sumy biskupieckiemu szpitalowi, gdyż to tu leczy się coraz więcej pacjentów z naszego powiatu. Placówka przyciąga wysokim poziomem leczenia i panującą tu atmosferą. Dlatego powinna ciągle się rozwijać – tłumaczyła starosta olsztyński Małgorzata Chyziak.

- Gratuluję dyrektorowi Markowi Pietrasowi i jego załodze doprowadzenia do szczęśliwego finału wieloletniej kampanii o środki na ten cel – mówił burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. – Nasi mieszkańcy w pełni zasługują na to, by leczyć się w jak najlepszych warunkach. Cieszę, się że jakość usług medycznych w naszej gminie jeszcze się poprawi.

Prace nad realizacją projektu mają się zacząć jeszcze w tym roku. Jak zapowiadał przedstawiciel wykonawcy, firmy Anchor, prace będą przebiegać etapami i z zachowaniem pełnej funkcjonaliści palcówki. Szacowana wartość całego projektu to ok. 23 mln zł.

źródło: UM Biskupiec
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 22 mln #2579580 | 188.147.*.* 13 wrz 2018 14:12

  Ciekawe jeszcze , że w Ostródzie nowy blok kosztował 7 mln a w Biskupcu 22mln

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Szkoda #2578646 | 83.6.*.* 12 wrz 2018 12:42

  Szkoda, że lekarzy nie można tak kupić, odchodzą specjaliści, zostają rezydenci, czy mieszkańcy zasługują na to

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages