środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Dożynki powiatowo-gminne ze Sławomirem!

2018-09-05 16:05:45 (ost. akt: 2018-09-05 16:07:05)

15 września odbędzie się tradycyjne święto plonów. Gwiazdą wieczoru będzie Sławomir.

Tegoroczne dożynki powiatowo-gminne organizowane są w Biskupcu. Tradycyjnie rozpoczną się dziękczynną mszą, odprawianą o godz. 12:00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, podczas której zostaną poświęcone zebrane w tym roku plony. Następnie barwny korowód wieńców dożynkowych prowadzony przez starostów przejdzie przez miasto na plac apelowy w byłej jednostce wojskowej, gdzie rozpocznie się zabawa dożynkowa.

W pierwszej, obrzędowej części imprezy, która rozpocznie się o godz. 13:30, na ręce przedstawicieli władz powiatu i gminy zostanie przekazany specjalnie wypieczony na tę okazję chleb. Wręczone zostaną odznaczenia dla najlepszych rolników z gminy i powiatu. Na scenie zaprezentują się poszczególne wsie. Tradycyjnie nie obędzie się bez konkursów na najlepszy chleb, najładniejszy wieniec oraz stoisko dożynkowe. Rozegrane zostaną konkurencje dla dzieci i dorosłych. O 14 ruszy piknik zbożowy, w którym spróbować będzie można wyrobów ze zboża. Swoje produkty sprzedawać też będą gospodarze z gminy Biskupiec: wędliny, pieczywo, ciasta, przetwory i rękodzieło.

Równie atrakcyjnie zapowiada się część artystyczna dożynek. Jako pierwszy na scenie wystąpi Zespół Jezioranie, następnie Kuźnia Warmińska, Wapniaki i Babsztyl. Gwiazdą wieczoru będzie Sławomir, który na scenie ma pojawić się ok. godz. 20.

źródło: biskupiec.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages