środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Biskupiec ma swoją strefę rodzica

2018-05-09 15:19:02 (ost. akt: 2018-05-09 15:27:39)

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

We wtorek, 8 maja br. w Szpitalu Powiatowym im. Jana Mikulicza w Biskupcu odbył się finał 24. edycji programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.

„Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” to ogólnopolski program społeczny w całości finansowany przez Budimex SA. Jego celem jest tworzenie specjalnych miejsc na dziecięcych oddziałach polskich szpitali - przyjaznych rodzicom i małym pacjentom. Program popularyzuje ideę przebywania opiekunów ze swoimi pociechami podczas walki z chorobą. Badania naukowe dowodzą, że dla małego pacjenta bardzo ważne jest aby w procesie leczenia nie rozstawać się ze swoimi rodzicami. Ich stała obecność daje młodemu człowiekowi poczucie bezpieczeństwa, zmniejsza stres i skraca proces hospitalizacji młodego pacjenta nawet o ponad 30 % co realnie przyśpiesza powrót do zdrowia dziecka. Inspiracją do działania są podobne strefy w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej.

Na Oddziale Pediatrii i Alergologii Szpitala Powiatowego im. Jana Mikulicza w Biskupcu na Strefę Rodzica przeznaczono bawialnię i aneks kuchenny. Niewielka kuchenka oddziałowa zmieniła charakter z typowo szpitalnej na bardziej funkcjonalną i radosną. Została w niej wymieniona podłoga, a na ścianach położono nowe płytki. Do dyspozycji opiekunów małych pacjentów jest nowy zlew, umywalka i zabudowa kuchenna. Żółto – czarne dodatki rozświetliły małe pomieszczenie. W bawialni przybyło mebli specjalnie zaprojektowanych dla dzieci. Wszystkie pomieszczenia zostały odświeżone i w kolorowych barwach. Całość jest wyremontowana, odnowiona i nie do poznania. Dodatkowo, dla mam Budimex zakupił 8 foteli do każdej z sal na oddziale - idealnych do karmienia maluchów.

Na ostatnim etapie prac remontowych, w dniu uroczystego finału, który jest jak zawsze pełen emocji, włącza się do pomocy grupa wolontariuszy złożona z pracowników Budimeksu rejonu warmińsko - mazurskiego, którzy przed oddaniem Strefy Rodzica dopracowują ostatnie szczegóły. Bez względu na zajmowane stanowisko i pełnioną na co dzień funkcję, każdy członek zespołu angażuje się w prace wykończeniowe.

Program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” wystartował w 2013 roku i do tej pory zostawił po sobie 24. komfortowe miejsca na dziecięcych oddziałach polskich szpitali przeznaczonych dla rodziców i najmłodszych pacjentów. Od 2017 roku Budimex zwiększył liczbę realizowanych rocznie stref z 4. do 6.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie: www.strefarodzica.budimex.pl

Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom.

Stworzenie rodzicom chorych dzieci bardziej komfortowych warunków do przebywania ze swoimi pociechami w szpitalu, a tym samym poprawa samopoczucia dzieci i ułatwienie im szybszego powrotu do zdrowia to główny cel programu społecznego „Strefa Rodzica” realizowanego przez Budimex SA. W ramach programu na oddziałach dziecięcych polskich szpitali wydzielane są specjalne strefy dla rodziców. W zależności od potrzeb i warunków panujących w poszczególnych placówkach może to być zaaranżowanie nieużywanego pomieszczenia lub fragmentu korytarza, wyposażenie szpitala w odpowiednią ilość składanych łóżek lub urządzeń sanitarnych, czy zorganizowanie miejsca do wypoczynku i zabawy z dziećmi. Główne założenia programu Strefa Rodzica to: zapewnienie chorym dzieciom przebywającym w szpitalu jak najdłuższego kontaktu z rodzicami, zmniejszenie stresu spowodowanego izolacją i brakiem kontaktu z rodzicem, nagłośnienie problemu, jakim jest ograniczony kontakt rodziców z dziećmi na oddziałach pediatrycznych oraz realne skrócenie czasu pobytu dzieci w szpitalach.

Budimex SA

Budimex jest spółką z pięćdziesięcioletnią tradycją oraz liderem polskiego rynku budowlanego. Zatrudnia ponad 6000 specjalistów. Profil działalności Spółki obejmuje realizację projektów z zakresu infrastruktury: drogowej, kolejowej i lotniskowej, kubaturowych oraz energetyki i przemysłu. Budimex obecny jest nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększa również swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. Grupa Budimex współpracuje rocznie z 12 tys. kontrahentów. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków oraz Elektromontaż Poznań SA. Budimex jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Aneta #2498903 10 maj 2018 14:03

  Takie miejsca są jak najbardziej potrzebne. Brawo Budimex!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. rodzic_ze_strefy #2498583 | 151.248.*.* 9 maj 2018 23:17

  Mam tylko jedno pytanie do władz szpitala, burmistrza i starościny - gdzie mam zostawić samochód zanim wejde w tą rajską strefę rodzica? Bywam z dzieckiem co jakiś czas, szpital znam od dawna, dużo się zmieniło - ale parking to jakaś katastrofa. Nic się zmienilo! Dyrektor nie widzi czy nie chce widzieć że ludzie nie mają gdzie parkować, poprostu! Ciekaw jestem gdzie zaparkowali oficjele. Ostatnio jedyna mołziwość zaparkowania to było naprzeciwko banku. I to jest strefa rdzocia?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Polak #2498549 | 188.146.*.* 9 maj 2018 22:09

   http://petycja.eu/petycja-o-wpisanie-kon stytucji-ojcostwa-jako-wartosci-chronion ej/

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Karol osiolek #2498441 | 164.127.*.* 9 maj 2018 18:12

   Ile egger robi dla tego miasta, więcej niż dofinansowania unijne

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. @@@ #2498377 | 88.156.*.* 9 maj 2018 16:19

    gdyby to nasz osiołek tak dbał o uroki i potrzeby miasta a nie tylko betonował na potęgę co się tylko da

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages