Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Poznaliśmy ludzi sukcesu 2017 [ZDJĘCIA]

2018-03-03 16:58:01 (ost. akt: 2018-03-04 16:12:13)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

W piątek w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu odbyła się gala "Sukcesy 2017". Statuetki i wyróżnienia rozdano w czterech kategoriach.

Podczas 22. gali Sukcesy 2017 uhonorowani zostali mieszkańcy miasta i gminy Biskupiec w czterech kategoriach: nauka, kultura, promocja oraz krajobraz pełen możliwości. O wyborze najlepszych decydowała kapituła, w której znaleźli się: Ewa Olczak, przewodnicząca i radna miejska, Mariusz Bojarowicz, dyrektor Centrum Kultury, Turystyki i Sportu, Barbara Wawrykiewicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Biskupcu, Małgorzata Szczęsna, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Biskupcu oraz Magdalena Karpińska, pracownik Urzędu Miejskiego.

Podczas gali nie zabrakło również samorządowców. Obecny był Kamil Kozłowski, burmistrz Biskupca, Małgorzata Chyziak, starosta olsztyński i Marcin Kuchciński, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego.

— Liczba zgłoszeń świadczy o tym, że mamy sporo zdolnych mieszkańców, w tym młodzieży. Cieszę się, że są osoby, które to dostrzegają — przyznał w rozmowie z nami burmistrz Biskupca.

W kategorii nauka zwyciężył Michał Maciesz - absolwent Katolickiego Gimnazjum Społecznego im. Jana Pawła II w Biskupcu, kultura: Natalia Heichel - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu, promocja: Elżbieta Szymańska - koordynator oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej wraz z zespołem lekarzy oraz w kategorii krajobraz pełen możliwości: sołectwo Droszewo.

Michał Maciesz to laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z fizyki i geografii oraz finalista wojewódzkiego konkursu z historii. O taki sukces nie było jednak łatwo. — Było bardzo ciężko, biorąc pod uwagę, ile osób dostało się do konkursu wojewódzkiego — przyznał Michał.

Elżbieta Szymańska jest koordynatorem oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej, która wraz z zespołem lekarzy swoimi działaniami promuje miasto i gminę Biskupiec w kraju i za granicą. — Cieszę się, że w końcu udało się pokazać na poziomie lokalnym to, czym zajmujemy się oprócz naszej codziennej pracy.

Statuetkę w kategorii krajobraz pełen możliwości odebrała Monika Wieczorek, sołtys Droszewa, które zwyciężyło w konkursie "Czysta i piękna zagroda - estetyczna wieś 2017". — Chciałabym podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy byli chętni do pomocy. Wspierało nas również OSP Droszewo. Tak naprawdę bez nich nie dalibyśmy rady.

Podczas gali wystąpił również kabaret Weźrzesz, który swoimi najlepszymi skeczami rozbawił zebranych gości.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kokolino #2482548 | 89.228.*.* 11 kwi 2018 19:27

  Nie lepiej będzie to nazwać klub wzajemnej adoracji ?\

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kokolino #2482546 | 89.228.*.* 11 kwi 2018 19:27

  Nie lepiej będzie to nazwać klub wzajemnej adoracji ?\

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zapytowywuje się #2463217 | 83.9.*.* 15 mar 2018 14:03

  wg jakiego klucza wybiera się szanowne grono tzw kapituły? czy Ci ludzie mają szczególne cechy w ocenianiu innych? Pani z biblioteki, żona dentysty, procownik UM - podejrzewam, że te osoby marnują swoje talenty spędzając czas w aktualnej pracy :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. prawie #2462601 | 83.6.*.* 14 mar 2018 17:45

  jest sukces na miarę naszych możliwości, powinni ogłosić całe te zapyziałe miasteczko sukcesem, wszyscy znajomkowie już otrzymali te słynne statuetki

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages