Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Jarmark w duchu Cittaslow

2017-12-14 20:24:30 (ost. akt: 2017-12-14 20:41:23)
Jarmark świateczy w Biskupcu odbywa się od dziewięciu lat

Jarmark świateczy w Biskupcu odbywa się od dziewięciu lat

16 grudnia w Biskupcu odbędzie się Jarmark świąteczny. Inny od wszystkich, bo niekomercyjny, oparty prawie w stu procentach na lokalnych twórcach i ich talentach.

IX Warmiński Jarmark Świąteczny Cittaslow rozpocznie się o godz. 14. przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy. Potem będzie już można podziwiać żywą szopkę bożonarodzeniową, spotkać św. Mikołaja i jego pomocników, robić sobie zdjęcia w specjalnej ramce albo w mikołajowych saniach.

Stałym punktem jarmarków w Biskupcu jest kiermasz wyrobów przygotowanych przez mieszkańców poszczególnych wsi z terenu gminy, szkół, przedszkoli, stowarzyszeń, grup wolontariuszy. Będzie można tu kupić domowe przysmaki na wigilijny stół, ręcznie wykonane dekoracje, niepowtarzalne upominki.

– To dla nas bardzo ważne, że dochód z jarmarku nasi poszczególni wystawcy wykorzystują potem na własne potrzeby. Wspieramy w ten sposób np. nasz oddział Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, nasze szkoły, wolontariuszy dbających o bezdomne zwierzęta, wspomagamy fundusze poszczególnych wsi – mówi burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

Niekomercyjny wymiar biskupieckiego Jarmarku to także koncert piosenek świątecznych i kolęd. Na scenie prezentują się wtedy chóry tworzone często wyłącznie na tę okazję. Oprócz popisów przedszkolaków i uczniów usłyszeć będzie też można śpiewających seniorów, lekarzy ze szpitala powiatowego, zespoły wiejskie, występ Ochotniczych Hufców Pracy i biskupieckich morsów.

– W tym roku namówiłem do śpiewania także swoich pracowników. Zapraszam do posłuchania kolędy w wykonaniu urzędników i burmistrza, ale ostrzegam, że dla melomanów może być to doświadczenie wstrząsające – śmieje się Kamil Kozłowski.

Tegoroczny Jarmark Świąteczny w Biskupcu to także niezwykłe iluminacje. Oprócz włączonych uroczyście o godzinie 16 bożonarodzeniowych świateł, godzinę później wystąpi Teatr Tańca i Ognia Transfuzja. Wezmą w nim udział trzy działające na terenie gminy grupy zajmujące się tą sztuką.
Jarmark zakończy koncert występ Studia Wokalnego „Sukces” działającego w Biskupcu pod kierunkiem byłej Alibabki – Agaty Dowhań.

- IX Warmiński Jarmark Świąteczny Cittaslow odbędzie się w sobotę, 16 grudnia, w samym centrum Biskupca. Zapewniam, że każdy przyjeżdżający do naszego miasta bez problemu trafi na Plac Wolności. Zapraszamy w godz. 14-18 – mówi Kamil Kozłowski, burmistrz Biskupca.

Urząd Miejski w Biskupcu

IX Warmiński Jarmark Świąteczny CittaslowPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gdzieś widziałem #2401366 | 83.9.*.* 19 gru 2017 23:29

  tego gościa ze zdjęcia- podobny do takiego jednego

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages