Piątek, 19 lipca 2019. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Nie było nikogo, kto by się nie ucieszył

2017-09-29 14:32:47 (ost. akt: 2017-09-29 17:03:32)

Autor zdjęcia: Agnieszka Porowska

W piątek 29 września w dwóch biskupieckich podstawówkach uśmiechów nie zabrakło. Uczniowie klas pierwszych po krótkiej prelekcji o zdrowym odżywianiu, otrzymali lunchboxy, a w nich zdrowy poczęstunek. To kolejna odsłona akcji „Nie zapomnij o drugim śniadaniu”.

Zanim kanapkowe pudełeczka z zawartością trafiły w ich ręce, pierwszaki miały okazję wysłuchać krótkiej prelekcji o roli pierwszego i drugiego śniadania w diecie oraz pochwalić się swoimi żywieniowymi nawykami. — Ja najbardziej lubię jeść płatki śniadaniowe! A ja parówki! — padały entuzjastyczne wypowiedzi. Mały Konrad z I B SP 2 w Biskupcu stwierdził, że jego śniadaniowy przysmak to zupa buraczkowa, że mógłby ją jeść w zasadzie zawsze i wszędzie. Zapakowanie zupy do lunxboxów może okazać się dość problematyczne. Dzieciaki jednak z łatwością zmieszczą w zgrabnych pudełeczkach kanapkę i jakiś owoc. Pod warunkiem oczywiście, że najpierw zjedzą i wypiją to co już się w nich znalazło. — Zbożowy batonik i owocowy sok to to, co pierwszoklasistki lubią najbardziej — cieszyła się jedna z uczennic wskazując na zawartość opakowania.

Okazuje się, że maluchy świetnie orientują się co jeść, żeby być sprawnym i zdrowym. — Ja jem dużo jabłek i bananów i zobaczcie jaki jestem silny! - demonstracyjnie unosił ręce Patryk, kolega z klasy wcześniej wspomnianego Konrada. — Może nawet uda mi się zostać dzięki temu policjantem? — zastanawiał się po cichu. JuIia z I A SP 2 również podkreślała ważne znaczenie owoców w jej życiu — Owoce mają naturalny cukier, więc wcale nie szkodzą, a pomagają — wyjaśniała rezolutnie. W kolejnej podstawówce którą odwiedziliśmy również nie było chyba nikogo kto nie ucieszyłby się z prezentu. - Hura! Zapakuje sobie tu poniedziałkowe kanapki! - mówiła siedmioletnie Iga z SP III. — Drugie śniadanie się bardzo przydaje. Ma się wtedy dużo siły, energii i można dzięki temu jeszcze szybciej urosnąć. Dlatego ja nigdy o nim nie zapominam — podkreślała z namaszczeniem. — Tak to prawda, nasze dzieciaki uwielbiają swoje drugie śniadania. Pamiętają o ich znaczeniu również dzięki właśnie takim akcjom jak ta — mówiła Joanna Śmiełowska, wychowawczyni części z obdarowanych dzieciaków.

Sponsorem akcji „Nie zapomnij o drugim śniadaniu” tak jak przed rokiem był biskupiecki Park Handlowy „Tu i Teraz” pod patronatem Grupy WM, wydawcy „Gazety Olsztyńskiej” i „Naszego Olsztyniaka”. Odwiedzono szkołę podstawową nr. 2 i 3 w Biskupcu.

ap

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages