środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Uczą dzieci oszczędzania

2017-06-06 17:32:01 (ost. akt: 2017-06-06 17:40:28)

Autor zdjęcia: Danuta Leszek-Grabowska

Szkolne Kasy Oszczędności to ponad 80 letni program edukacji finansowej prowadzonej przez PKO BP SA. Od wielu lat w SP3 w Biskupcu edukacja ekonomiczna jest traktowana priorytetowo, a dzieci zachęcane są różnych form oszczędzania oraz wyrabiania nawyku świadomego oszczędzania.

25 maja 2017r. zorganizowany został, już po raz drugi, "SZKOLNY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA w SKO". W tym dniu zajęcia z uczniami klas VI przeprowadziły Panie Katarzyna Giglewicz i Martyna Tyczyńska - pracownice biskupieckiego Oddziału Banku PKO BP SA. Tematyka spotkania dotyczyła funkcjonowania różnych instrumentów finansowych w praktyce. Przedstawiono także produkty bankowe dla 13-latków.
Dzięki spotkaniu uczniowie naszej szkoły nabyli praktyczne umiejętności z zakresu finansów osobistych dla swojej grupy wiekowej.

JAK DZIAŁA BANK? - dowiedzieli się uczniowie klasy Vc, którzy odwiedzili Bank PKO BP SA. Podczas wycieczki poznali produkty bankowe oraz uczyli się obsługiwać urządzenia sprawdzające zabezpieczenia banknotów i ich autentyczność.

Podczas GDW i innych lekcji nauczyciele przeprowadzili zajęcia, których tematyka związana była z promowaniem idei oszczędzania, poszanowania pieniądza oraz działalnością instytucji finansowych.
Na korytarzach naszej szkoły uczniowie klasy Vc poprowadzili konkursy i zabawy związane z edukacją finansową.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: TROJKA

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages