środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Egger nie chce budować spalarni

2017-04-27 21:30:00 (ost. akt: 2017-04-28 16:22:24)
Waldemar Zawiślak, przedstawiciel firmy EGGER

Waldemar Zawiślak, przedstawiciel firmy EGGER

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Austriacka firma Egger chce zainwestować koło Biskupca i postawić tam fabrykę płyt wiórowych, która da nowe miejsca pracy. — Dbamy o środowisko naturalne, o społeczność lokalne — podkreśla Waldemar Zawiślak, przedstawiciel firmy.

— Planowana inwestycja to 400 bezpośrednich miejsc pracy i 600 pośrednich w firmach podwykonawczych — mówi Waldemar Zawiślak na spotkaniu z dziennikarzami. — Budowa to inwestycja wartości około miliarda złotych w Warmińsko-Mazurskiej Strefie Ekonomicznej.

Waldemar Zawiślak odniósł się także do obaw niektórych mieszkańców gminy Biskupiec dotyczących wpływu inwestycji na środowisko.

— Wiemy o tych obawach, ale nasza firma powstała w Tyrolu, w czystym i turystycznym regionie, podobnym w tym sensie do Warmii i Mazur. Dbamy o środowisko naturalne, o społeczność lokalne.

— Chciałbym podkreślić, że wykluczamy budowę spalarni. Zbudujemy kocioł na biomasę. Będziemy spalać w nim surowiec, którego nie możemy wykorzystać w naszej produkcji: np. korę, resztki płyt wiórowych, stare meble czy drzwi, po dokładnym oczyszczeniu.

Firma Egger planuje ruszyć z produkcją na przełomie 2018/2019 roku.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages