środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Ruszyła budowa hali w Biskupcu. Inwestycja ma być gotowa w przyszłym roku

2017-04-26 08:08:19 (ost. akt: 2017-04-26 08:23:08)

Autor zdjęcia: Powiat olsztyński

Rozpoczęła się realizacja jednej z ważniejszych inwestycji powiatowo-gminnej, czyli budowa hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół w Biskupcu. Jej koszt ma wynieść 8 mln zł. Z hali będą korzystać uczniowie szkoły oraz inni mieszkańcy gminy. Budowa ma się skończyć w czerwcu 2018 roku.

Po raz pierwszy pieniądze na budowę hali w Biskupcu próbowano pozyskać już 5 lat temu, jednak dopiero w tym roku udało się pozyskać brakujące środki. Całkowity koszt inwestycji wyniesie aż 8 ml zł. 1,6 mln to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, z kolei ponad 4 mln pochodzi z budżetu Powiatu Olsztyńskiego. Gmina Biskupiec też ma swój ogromny udział: środki z budżetu gminy to 2,3 mln zł.

Według założeń budowa ma potrwać do czerwca 2018 roku. Projekt przewiduje powstanie trzykondygnacyjnej sali o wymiarach 28,5 x 55,05 x 11,71 m, w której znajdą się pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego, halowej piłki nożnej i badmintona. Salę będzie można podzielić na trzy poprzeczne boiska treningowe. Zamontowane zostaną też ścianki wspinaczkowe. Nie zabraknie też widowni z miejscami siedzącymi dla ponad 400 osób. Hala zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a dzięki właściwemu wytłumieniu w sali będą mogły się odbywać również koncerty.

Zgodnie z planami inwestycyjnymi wybudowany zostanie łącznik hali ze szkołą, cała infrastruktura wodna i energetyczna, a także oświetlenie terenu, ciągi jezdni i miejsca parkingowe. Powstanie też kotłownia, która będzie ogrzewała zarówno halę sportową, jak i Zespół Szkół w Biskupcu.

Czekacie na nową halę?

Źródło: powiat olsztyński
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. :) #2232419 | 83.9.*.* 27 kwi 2017 08:53

  czepiacie się tego zbiornika :) zaraz wybory trzeba pokazać, że coś się robi- byle gdzie, byle jak ale się robi

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. denzel w #2232021 | 94.254.*.* 26 kwi 2017 18:08

  Obstawiam,że KAPITALNY REMONT lub grubsza naprawa spodziewana będzie max. w 2-3 lata po zakończeniu budowy. Jeśli dojdzie do odbioru budowy ;-)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. qaz #2231620 | 83.3.*.* 26 kwi 2017 09:05

   Ładnie i pięknie można bić brawo.W końcu Biskupiec doczeka się hali z widownią i pełnowymiarowym boiskiem, ale czy lokalizacja jest odpowiednia?...Czy nie lepiej było ta halę wybudować w innym miejscu np. na terenie dawnego placu defilad w jednostce wojskowej i zaplanować w końcu budowę basenu jako jednego kompleksu rekreacyjno sportowego?A może lokalizacja przy stadionie byłaby również odpowiednia - stadion, orlik, hala sportowa, korty tenisowe może kiedyś i basen, którego chcą mieszkańcy. Ważną rzeczą w tym wszystkim jest odpowiednia ilość miejsca na parking, bo jak przyjdzie do rozgrywania większych rozgrywek życzę powodzenia w znalezieniu miejsca parkingowego nie tyle dla osobówek co autokarów z zawodnikami. Wybudowanie parkingu na góra 20 aut tu nie pomoże. Czemu nie myślimy przyszłościowo z większym rozmachem o młodszym pokoleniu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages