Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Kandydatka do "Ośmiu Wspaniałych" jest z Biskupca. Czy uda jej się zdobyć prestiżowy tytuł?

2017-04-12 14:03:33 (ost. akt: 2017-04-12 14:13:44)
Karolina Janczara (z prawej)

Karolina Janczara (z prawej)

Autor zdjęcia: mat. Powiat Olsztyński

Karolina Janczara, uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Biskupcu to tegoroczna reprezentantka powiatu olsztyńskiego w konkursie "Ośmiu Wspaniałych". Laureatka powiatowych eliminacji uzyskała maksymalną ilość punktów.

"Ośmiu Wspaniałych" to ogólnopolski Samorządowy Konkurs Nastolatków, organizowany przez Fundację "Świat na Tak". Kandydaci do tytułu muszą charakteryzować się konsekwencją w realizacji podjętych prac, wytrwałością w pokonywaniu trudności, zaangażowaniem w wolontariat, wysoką kulturą osobistą, umiejętnością współpracy z innymi, a także empatią, dyskrecją i odpowiedzialnością.

Te cechy posiada Karolina Janczara z Biskupca. Tegoroczna reprezentantka powiatu olsztyńskiego od wielu lat uczestniczy jako wolontariusz w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, w akcjach zbiórek żywności organizowanych przez Bank Żywności i MOPS w Biskupcu. Była inicjatorem przygotowania z klasą świątecznej paczki dla wielodzietnej, niemajętnej rodziny w gminie. Współpracuje z lokalnym ośrodkiem kultury, biorąc udział w charytatywnej akcji „Przekaż misia dla Rysia”. Ukończyła specjalistyczne szkolenie z mediacji w konfliktach rówieśniczych, stając się dyplomowanym młodzieżowym mediatorem. Zdobyta wiedza i umiejętności organizacyjne pozwoliły jej inicjować działania przeciw agresji i przemocy w szkole, nawiązując dobre relacje i integrując młodzież oraz grono pedagogiczne. Współpracuje ze Strażą Miejską. Jest laureatką konkursu „Barwy Wolontariatu” organizowanego pod patronatem marszałka województwa. Jej działania zostały tez dostrzeżone przez lokalne władze – otrzymała nominację do nagrody „Sukcesy Biskupiec 2015″, przyznawanej mieszkańcom gminy.

Bliskie jej sercu są bezdomne zwierzęta. Karolina wraz z założoną przez siebie grupą, co roku organizuje w placówkach oświatowych na terenie Biskupca zbiórkę karmy dla czworonogów, którą potem przekazuje do schroniska w Bagienicach i osobom zajmującym się bezdomnymi kotami w Biskupcu. W bieżącym roku szkolnym zebrała ponad 2 tony karmy! W 2016 r. została Inspektorem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, otrzymała tytuł Przyjaciela Zwierząt.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages