Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Nie będzie spalarni śmieci w Biskupcu. Burmistrz wydał oświadczenie

2017-04-03 13:12:09 (ost. akt: 2017-04-03 13:23:52)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Mieszkańcy Biskupca mogą odetchnąć z ulgą. Nie spełni się zakładany przez nich czarny scenariusz - w mieście nie powstanie spalarnia odpadów. Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski wydał oświadczenie, w którym dementuje pogłoski o rozpoczęciu budowy kontrowersyjnej spalarni.

Wizja spalarni w mieście lub w pobliżu planowanej budowy fabryki płyt wiórowych i melaminowanych od dłuższego czasu niepokoiła mieszkańców Biskupca. Jak się jednak okazuje, pomysł budowy spalarni był tylko plotką. Jednak społeczny niepokój wzmógł się do tego stopnia, że burmistrz miasta Kamil Kozłowski postanowił osobiście skomentować sprawę. Wydał oświadczenie, w którym zapewnia, że do budowy spalarni nie dojdzie.

Nigdy nie wyraziłem zgody na lokalizację takiej inwestycji w obrębie miasta, podobnie jak byłem przeciwny i aktywnie działałem przeciwko lokalizacji kolejnych ferm indyczych tuż za granicami Biskupca - podkreśla Kozłowski w oświadczeniu.

Jednocześnie zapowiada, że każdy mieszkaniec będzie miał możliwość dokładnego sprawdzenia, jakie inwestycje mają powstać w Biskupcu.

W trosce o nieograniczony dostęp do informacji i pełną jasność co do planowanych na terenie naszego miasta inwestycji, poprosiłem inwestora o zorganizowanie punktu informacyjnego dotyczącego budowy fabryki.

Punkt informacyjny będzie czynny przy ul. Grunwaldzkiej 8 w dniach 11 kwietnia w godz. 16.30–18.30 oraz 12 kwietnia w godz. 10.00–12.00 i będzie otwarty dla osób, które mają jakiekolwiek pytania dotyczące planowanej w Biskupcu inwestycji.

Celem punktu informacyjnego jest prowadzenie proaktywnej komunikacji z mieszkańcami Biskupca i umożliwienie każdemu zdobycie informacji na temat planowanej budowy fabryki.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (26) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Piarowe sztuczki w pełnej krasie, a prawdę wi #2293977 | 157.25.*.* 24 lip 2017 11:26

  Egger robi wszystko, żeby nas "kupić" - już był festyn na Dzień Dziecka, obietnice Bóg wie, ilu i jak fantastycznych miejsc pracy, teraz przyjadą z Egger truckiem pokazywać, jak piękne rzeczy produkują. I liczą na to, że prosty lud to kupi. Trzeba mieć trochę oleju w głowie i wiedzieć, że często ładne rzeczy produkuje się w bardzo nieładny, szkodliwy dla środowiska sposób. Piękne futra z lisów powstają w cieniu krwi i smrodu, a ładne, lśniące płyty w oparach, formaldehydzie i pyle. Kiedyś może udałoby się wmówić nam wszystko. dzisiaj jest internet i Egger nie ukryje swoich kominów w Rumunii, które nie pozwalają ludziom swobodnie, pełną piersią oddychać. I tak samo będzie w Biskupcu, jeśli nie powiemy: NIE! NIC O NAS BEZ NAS!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Gość #2276054 | 157.25.*.* 30 cze 2017 15:28

  Egger już buduje fabrykę, chociaż trwa postępowanie o unieważnienie tej durnej decyzji burmistrza, wydanej na podstawie raportu, w którym dane skopiowali żywcem z raportu fabryki Eggera w Rumunii, która nie daje ludziom żyć. Na dodatek w raporcie pomylili Biskupiec z Biskupcem Pomorskim i dla tego miasta opracowali oddziaływanie, ziemię kupowali w jakichś niejasnych okolicznościach... Rany, na co nam przyszło. A potem nasze dzieci zapełnią korytarze przed gabinetami alergologów... Protestujmy, póki czas!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. na terenie miasta nie,ale ... #2225965 | 94.254.*.* 19 kwi 2017 17:31

  ...już po za terenami miejskimi pewnie tak.Czyli gdzieś w gminie sobie po cichaczu szybciutko wybudują ale i tak będzie "oddziaływać" na miasto. Możliwe też ,że tuż za granicą gminy cwaniaki się już z drugim dogadali i tam będą stawiać "śmierdziela truciciela". Należy już istniejące spalarnie modernizować i rozbudowywać a nie podrzucać innym jak kukułcze jajo. Zatrują powietrze,wodę i glebę. Już mamy zakłady mięsne pod nosem,które wg. ekologii są NAJWIĘKSZYMI trucicielami środowiska naturalnego jako dział przemysłu. Warmia i Mazury to cud Natury ,który "wieśniaki dorobkiewicze ze słomą w buciarach" chcą zniszczyć. Rozgonić tą hołotę już czas!!!!!!! Najwyższy już czas!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. trzeba wykść na ulicę #2221974 | 83.9.*.* 12 kwi 2017 13:38

  obalić system, obalić władze miasta i kolesiów, ja nic nie zarobiłem na tej inwestycji a bardzo chciałem, inni skosili niezłe kwoty to niesprawiedliwe, że oni się obłowili a ja nie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Reszel stolicą Biskupca! #2220749 | 89.228.*.* 10 kwi 2017 22:35

  Co za menda zaśmiecała skrzynki pocztowe skserowanym artykułem z "Wprost". Pieklicie się o jakąś spalarnie, a w okresie jesienno zimowym sami wdychacie jeszcze gorsze smrody spalane z domków jednorodzinnych. Przejść nie można ulicami Biskupca.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (26)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages