środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Najlepsi zostali wyróżnieni podczas biskupieckiej Gali Sportu

2017-03-20 14:03:20 (ost. akt: 2017-03-20 14:12:57)

Autor zdjęcia: Justyna Gontarek

W piątek (17.03) w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu spotkali się mieszkańcy gminy związani ze sportem – zawodnicy, trenerzy, działacze, organizatorzy, ale także ich bliscy i kibice. A to za sprawą II Gali Sportu, podczas której uhonorowano najlepszych w swoich kategoriach sportowych.

O przyznaniu nagród decydowała kapituła na podstawie nadsyłanych wcześniej zgłoszeń. Nagrody, czyli statuetki, dyplomy, bony na zakupy w sklepie sportowym wręczano w czterech kategoriach.

Pierwsza z nich to „sportowiec”, podzielona na podkategorie wiekowe. Wśród uczniów szkół podstawowych zwyciężył Wiktor Augustowski, zawodnik Klubu Sportowego Egida, który zdobył złoto w 11 edycji otwartych mistrzostw świata w taekwon-do. Najlepszy gimnazjalista, Igor Włodarczyk, to wicemistrz i brązowy medalista Europy w grapplingu, członek klubu Arrachion Olsztyn.

Najwybitniejszym uczniem szkoły ponadgimnazjalnej został Dawid Burczak z LKK Warmia, który zajął m.in. I miejsce w Pucharze Świata Tour of Łódź oraz czołowe miejsca w Pucharach Świata w Belgii, Holandii i Luksemburgu. W kategorii open zwyciężył Piotr Kula, żeglarz, mistrz Polski w klasie Finn, który w zeszłym roku zajął 16 miejsce w Mistrzostwach Świata w tej klasie.

Piotr Kula został także obwołany Sportowcem Roku 2016. W czasie swojego wystąpienia na scenie młody żeglarz nie krył łez wzruszenia – Jedną nogą byłem już poza sportem, ale zdecydowałem, że zostaję, że chce dalej reprezentować Polskę i Biskupiec. Traktuję więc dzisiejsze wyróżnienie jako dodatkowy, bardzo mocny bodziec do przygotowań na Igrzyska w Tokio w 2020 roku – mówił Piotr Kula. - Zupełnie nie spodziewałem się, że zostanę wybrany Sportowcem Roku.
Nowością tegorocznej Gali było przyznanie nagrody w kategorii Działacz Sportowy Roku. Otrzymał ją Narcyz Klik, wieloletni sekretarz Ludowego Klubu Kolarskiego „Warmia”. Natomiast trener LKK „Warmia” Dariusz Jaskulski został wybrany Trenerem Roku. Najlepszym Wydarzeniem Sportowym Roku uznano obchody 70-lecia Biskupieckiego Klubu Sportowego „Tęcza”, które odbyły się 25 czerwca 2016r. Rozegrano wtedy mecze między młodymi piłkarzami Tęczy a byłymi zawodnikami, a także seniorami Tęczy, a kadrą Jerzego Engela. 4:4. Kumulacją sportowych emocji było wspólne oglądanie na telebimie reprezentacji Polski podczas meczu ze Szwajcarią.

Równie ważnym jak rozdawanie nagród elementem gali było wręczenie po raz pierwszy stypendiów sportowych Burmistrza Biskupca na rok 2017. Zgodnie z regulaminem mają one trafiać do najzdolniejszych młodych sportowców. 300 zł miesięcznie decyzją kapituły będą otrzymywać: Wiktor Augustowski, Igor Włodarczyk i Dawid Burczak.

- To niesamowite, że mamy znaczących zawodników z Biskupca na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Cieszę się także, że nie brakuje sportowców startujących w naszych gminnych, lokalnych zawodach. Możemy być dumni, bo sport w Biskupcu jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie – mówił po gali burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. - Ze swojej strony staramy się pomagać, chociażby przyznając stypendia i w ten sposób dokładać cegiełkę do budowania ich sukcesów.

Na zakończenie gali wystąpiły biskupieckie cheerleaderki.

Źródło: Urząd Miejski w Biskupcu
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages