Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Sołtys Wilim wyróżniona przez marszałka

2017-03-09 10:14:40 (ost. akt: 2017-03-09 10:20:25)

Autor zdjęcia: biskupiec.pl

W czasie obchodów Samorządowego Dnia Sołtysa na Warmii i Mazurach wyróżnienie od marszałka województwa odebrała Magdalena Sadowska.

11 marca przypada święto sołtysów. Samorząd województwa, by docenić ich pracę, zorganizował spotkanie, które odbyło się w piątek 3 marca w hali wystawienniczej Expo Mazury w Ostródzie. Ponad 1000 sołtysów przyjęło zaproszenie marszałka do wspólnego świętowania tego szczególnego dnia.

– Sołtys to osoba łącząca lokalną społeczność z samorządem, dostępna dla mieszkańców 24 godziny na dobę. Samorządność zaczyna się w sołectwie, a sołtys jest pierwszym odbiorcą oczekiwań mieszkańców, a potem pierwszym wykonawcą, zachęcającym do wspólnego działania – mówił w czasie uroczystości marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Często sam dla swojej społeczności robi to, co w mieście wykonują niekiedy różne organizacje albo instytucje, tylko w mniejszej skali.

Marszałek wręczył wyróżnienia sołtysom angażującym się w aktywizowanie społeczności lokalnych, inicjującym działania wpływające na zachowanie dziedzictwa kulturowego, zachowanie i rozwijanie krajobrazu wiejskiego, wzrost atrakcyjności turystycznej obszarów wiejskich, realizowane w ramach różnych konkursów np. „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”, „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś”, „Eko-sołectwo”.

Wśród 31 wyróżnionych była także sołtyska z gminy Biskupiec – Magdalena Sadowska. Sołtys Wilim otrzymała także gratulacje i podziękowania od burmistrza Biskupca Kamila Kozłowskiego. – Podziwiam zaangażowanie w aktywizację społeczności lokalnej oraz wkład pracy owocujący wzrostem atrakcyjności Wilim i tym samym całej gminy Biskupiec – mówił burmistrz.

Prof. Stanisław Achremczyk opowiedział o roli sołtysa w społeczności lokalnej. Uroczystość zwieńczył występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”.

Źródło: Biskupiec.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages