Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Uczniowie z Biskupca wygrali w eliminacjach

2017-02-17 11:58:19 (ost. akt: 2017-02-17 12:12:08)

Autor zdjęcia: Starostwo powiatowe

Agata Studenta i Daniel Thimm to uczniowie, którzy reprezentowali Zespół Szkół w Biskupcu w eliminacjach powiatowych do XXII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Zwyciężyli.

Wiedza dotycząca zarządzania kryzysowego, udzielania pierwszej pomocy i znajomość przepisów ruchu drogowego. To tylko część wiedzy, jaką musieli wykazać się Agata Studenta i Daniel Thimm, żeby wygrać w eliminacjach powiatowych do XXII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej.

W eliminacjach liczył się wspólny wynik, ale każdy biorący udział w eliminacjach musiał sam rozwiązać test składający się z 45 pytań.

Pozostałe miejsca w olimpiadzie zajęli: Sandra Gajcy i Marta Murawska, uczennice z Zespołu Szkół w Dobrym Mieście (drugie miejsce) oraz Kacper Słowikowski i Adam Wieśniak z Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach (trzecie miejsce).

Celem olimpiady jest popularyzowanie problematyki obrony cywilnej oraz przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych, a także kształtowania nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

Trzeci i ostatni etap, czyli olimpiada wojewódzka odbędzie się 3 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Źródło: starostwo powiatowe
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages