Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Złota Rybka pojechała do Ostródy

2016-06-12 10:29:27 (ost. akt: 2016-06-12 10:32:09)

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

Teatrzyk "Trójeczka" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostródzie zwyciężył w XXXVI Wojewódzkim Konkursie Zespołów Teatralnych "O Laur Złotej Rybki". Festiwal odbył się 10 czerwca w Biskupcu.

Festiwal został poprzedzony eliminacjami rejonowymi, w których wzięło udział kilkadziesiąt zespołów. Podczas gali w biskupieckim domu kultury zaprezentowało się osiem najlepszych. Jury obradowało w składzie: Leszek Grad, przewodniczący, Krystyna Jędras, Andrzej Fabisiak, Piotr Polk, Władysław Katarzyński, Wojciech Hubacz — członkowie.

Zdobywca Złotej Rybki, teatrzyk Trójeczka z Ostródy, wystawił sztukę "Inne kaczątko".Jest to historia o kaczątku, które miało odwagę postawić się rządzącemu na podwórku kogutowi. Zdobywca Srebrnej Rybki, teatr dramatyczny ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie, pokazał "Kota w butach" wg. Jana Brzechwy.

Dziecięcy teatr z Olsztyna pokazał barwne, stojące na wysokim poziomie artystycznym widowisko, urozmaicone piosenkami. Brązową Rybkę otrzymał teatr "W Kieszeni" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie oraz Węgorzewskiego Centrum Kultury za spektakl "Zabota", z przewodnim tematem, co jest w życiu najważniejsze, zabawa czy robota? Wszystkie zespoły biorące udział w festiwalu otrzymały cenne nagrody, a trzy najlepsze "zaklęte w butelce" szklane rybki.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages