Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

II korowód bajkowy przeszedł ulicami Biskupca

2016-05-13 13:00:39 (ost. akt: 2016-05-13 13:04:19)

Autor zdjęcia: UG w Biskupcu

W poniedziałek 9 maja z okazji Dnia Biblioteki i Bibliotekarza Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu zorganizowała II Korowód Bajkowy.

Uczniowie wraz z dyrekcją, nauczycielami, pracownikami szkoły i rodzicami przebrani byli za postaci z różnych bajek. Do korowodu przyłączyły się inne placówki edukacyjne: Przedszkole nr 5, Przedszkole „Jacek i Agatka”, Szkoła Podstawowa nr 2, Niepubliczny Zespół Szkolno- Przedszkolny i dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego.

W trakcie przemarszu uczniowie rozdawali przechodniom cytaty i sentencje promujące czytanie książek.

W Amfiteatrze zaproszeni goście w tym burmistrz, dyrektor centrum kultury, dyrektorzy szkół i przedszkoli, bibliotekarze, nauczyciele i rodzice przeczytali fragment książki pt. "Oko w oko ze zwierzakiem” autorstwa Renaty Piątkowskiej.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy wzięli udział w układzie tanecznym.
Uczniowie wraz opiekunami obejrzeli wystawę prac plastycznych przygotowaną przez Bibliotekę Miejską w Biskupcu.

Parada cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców miasta.

Źródło: UG w Biskupcu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. qwe #1993806 | 83.3.*.* 16 maj 2016 14:17

  brawo brawo:)...ale trzeba dać parę słów krytyki dla włodarzy miasta za to co robią i jak traktują mieszkańców Biskupca....wymyślili sobie, że mieszkańcy którzy mają działki rekreacyjne muszą płacić 90zł rocznie za produkcje za śmieci...a tłumaczeniem Pana w urzędzie jest tylko jedno bo goście do Państwa przyjeżdżają....idąc takim tokiem rozumowania każda osoba która odwiedzi nie tylko miasto ale też gminę powinna wpłacać do kasy miasta pieniądze....rozumiem wszystko i jestem najbardziej na tak aby wszyscy warszawiacy co mają tu działki domki i produkują tony śmieci i palą je gdzie popadnie płacili bo koszty do tej pory ponosiliśmy my...ale ja jako mieszkaniec już płacę za swoje.Nie można wszystkich wrzucać do jednego worka. Gmina zamiast wspierać swoich mieszkańców wyciąga kasę ile wlezie...sobie dali podwyżki jako radni, dla burmistrza też...a co z nami.Czy właśnie tak ma wyglądać zachęta aby młodzi ludzie zostawali tutaj na stałe? ...i jeszcze jedno co z obietnicami Radnych z wyborów...gdzie słynne grzybki?-parkingi? co z młodzieżą która urządza sobie nocne wyścigi na motorach i samochodami po ulicach i nikt nie reaguje..aż dojść musi do wypadku aby wszyscy się obudzili...

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages