Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Tu wypoczywa Robert Lewandowski

2016-04-26 13:54:51 (ost. akt: 2016-04-27 10:19:33) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Mieczysław Kalski

Chcielibyście mieć Lewego za sąsiada? Światowa gwiazda piłki za idealne miejsce do życia i wypoczynku uznała podolsztyńską gminę Biskupiec. Tu właśnie kapitan reprezentacji wybudował swój dom.

Na portalach społecznościowych w sylwestra można było zobaczyć zdjęcia Roberta Lewandowskiego, jego żony i Sławomira Peszko z partnerką. Fotografie z noworocznej imprezy zrobione były w nowym domu Roberta Lewandowskiego w Stanclewie. Nasz najlepszy piłkarz wybrał swoje miejsce wypoczynku w warmińskiej gminie Biskupiec. Swoją winnicę w tych samych okolicach ma również znany polski aktor Marek Kondrat. I nic dziwnego.

Klimat warmińskiej miejscowości doceniło również stowarzyszenie Cittaslow, które zrzesza miasta poniżej 50 tys. mieszkańców z całej Europy. Przynależność do tego grona to nie tylko prestiż, ale również wymierne korzyści inwestycyjne. — Jest duży projekt stowarzyszenia miast Cittaslow. Dostaniemy 20 mln zł na rewitalizację społeczną, za co chcemy zrobić centrum edukacyjne, centrum ekonomiczne i centrum szkoleń wodnych nad jeziorem. Planujemy także wyremontować dworzec, który jest w opłakanym stanie i od wielu lat straszy — mówi burmistrz Kamil Kozłowski. Centrum wodnych szkoleń, to idealne rozwiązanie nie tylko na okres wakacyjny. Obszary położone nad akwenami wodnymi mogą być wykorzystywane przez mieszkańców i turystów przez cały rok.

Co charakteryzuje ostatnie lata w Biskupcu? Dążenie do poprawy komfortu życia mieszkańców miasta i gminy. Miasto podąża za nowoczesnymi europejskimi trendami. Idealnym przykładem tego podejścia jest unikatowa w skali województwa inwestycja dla rowerzystów — międzymiastowa ścieżka rowerowa, którą będzie można dojechać do Szczytna. Ma ona prowadzić nieczynnym nasypem kolejowym. Okolice Biskupca obfitują w jedne z najładniej położonych ścieżek rowerowych w całym powiecie. W granicach administracyjnych miasta znajdują się dwa jeziora, a niedaleko położone jest jedno z największych jezior na Warmii — Dadaj. W okolicy Biskupca znajdziemy całe mnóstwo kwater i ośrodków wypoczynkowych, które stanowią idealną alternatywę dla siedzenia w domu przed telewizorem.

Biskupiec otaczają piękne lasy, które o każdej porze roku są idealnym miejscem do spędzania aktywnie wolnego czasu. Piesze wędrówki pośród warmińskich pagórków są w stanie uspokoić największego nerwusa. W okolicy działają również koła łowieckie.

Powoli dobiega także pierwsza od wielu lat budowa wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Na zrewitalizowanych terenach byłej jednostki wojskowej przy Alei Broni już latem oddany zostanie pierwszy budynek Osiedla Nowoczesnego. Przy budowie bloku wykorzystano najnowsze technologie. — Standard naszych mieszkań jest porównywalny, a może nawet wyższy niż na osiedlach powstających w dużych miastach, a wszystko w bardzo przystępnej cenie — mówi Piotr Pachucki, inwestor budujący Osiedle Nowoczesne — Komfort mieszkania zapewnią cichobieżne windy, dostępne na wszystkich kondygnacjach budynku, dzięki którym osiedle przystosowane będzie także do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych — dodaje. Jest to największa inwestycja mieszkaniowa w tym miejscu od lat. Dlaczego akurat Biskupiec? — To piękna miejscowość, która rozwija się znacznie szybciej niż okoliczne miasteczka — mówi Piotr Pachucki.

Już w najbliższą sobotę (30.04) przy Alei Broni odbędą się dni otwarte Osiedla Nowoczesnego. Od godz. 10 do godz. 16 wszyscy zainteresowani będą mogli przy kawie i poczęstunku zobaczyć najnowocześniejszy budynek w Biskupcu.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Łyna #1983700 | 185.34.*.* 28 kwi 2016 17:26

    -W toto kumulacja jak wygram 20 melonów to postawie tam sobie domek.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages