środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Misie dla Rysia i Orkiestra

2016-01-14 11:11:05 (ost. akt: 2016-01-14 11:11:30)
Finał akcji "Przekaż Misia dla Rysia"

Finał akcji "Przekaż Misia dla Rysia"

Autor zdjęcia: Fot. archiwum BDK

"Przekaż Misia dla Rysia", pod takim hasłem 9 stycznia odbył się w Biskupieckim Domu Kultury kolejny finał tej charytatywnej akcji skierowanej do dzieci z Biskupca i okolic. Mikołaj rozdał 200 paczek.

— Pomysł narodził się osiem lat lat temu, kiedy w gronie znajomych, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, rozmawialiśmy o paczkach, jakie wręczymy swoim dzieciom — wspomina Andrzej Staszak z Biskupieckiego Domu Kultury. — I wtedy ktoś zauważył, że powiada się co prawda, że wszystkie dzieci są nasze, ale nie wszystkie z nich dostaną godne paczki pod choinkę. A może by zorganizować dla nich wśród mieszkańców, zbiórkę darów?

W następnym roku wdrożono pomysł w życie. Wymyślono hasło: "Przekaż Misia dla Rysia". Na miesiąc przed świętami mieszkańcy Biskupca i okolic, w tym najmłodsi, zaczęli przynosić do BDK dary. Jednocześnie robiono wywiady, które dzieciaki za względu na trudną sytuację ich rodziców tych darów potrzebują. Po zrobieniu paczek rozwożono je potem prywatnymi samochodami. Było to zbyt pracochłonne. W kolejnym roku zorganizowano już w BDK, w styczniu, choinkę noworoczną z zaprzyjaźnionym Mikołajem.

Obecnie, podobnie jak w latach ubiegłych, akcję zbiórki darów ( organizatorzy BDK i Caritas Biskupiec, patronat burmistrz Kamil Kozłowski) rozpoczęto już w grudniu. Wśród przyniesionych darów znalazły się nie tylko misie i inne przytulanki ale również zabawki, książeczki, gry, słodycze i inne rzeczy. W sumie, z pomocą wolontariuszy, przygotowano 200 paczek. 9 stycznia dzieci stawiły się na bal z rodzicami. Zabawa była wspaniała. A już dzień później w Biskupcu i Reszlu odbył się wielki finał Orkiestry Świątecznej Pomocy, ze zbiórką uliczną, biegami i kąpielą w fontannie biskupieckich morsów, występami artystycznymi w BDK oraz loterią. Łącznie w Biskupcu i Reszlu, które działały razem, zebrano 34 671, 27 zł (w samym Reszlu 804, 80 zł).

Władysław KatarzyńskiPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages