Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Barczewo zwycięzcą XVI Spartakiady

2015-06-05 11:01:00 (ost. akt: 2015-06-05 11:08:01)
60 osób wzięło udział w XVI Powiatowej Spartakiadzie Drużyn Sanitarnych Obrony Cywilnej.

60 osób wzięło udział w XVI Powiatowej Spartakiadzie Drużyn Sanitarnych Obrony Cywilnej.

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Osiem drużyn wzięło udział w XVI Powiatowej Spartakiadzie Drużyn Sanitarnych Obrony Cywilnej, która odbyła się w sobotę (30 maja) w Rukławkach nad jeziorem Dadaj. Najlepsza okazała się drużyna z gminy Barczewo.

W XVI edycji Spartakiady udział wzięły drużyny z gmin Barczewo, Biskupiec, Dywity, Dobre Miasto, Gietrzwałd, Olsztynek, Purda i Stawiguda. Zespoły zostały sprawdzone zarówno pod względem teoretycznym jak i praktycznym, które nie były łatwe.

- Pod kryptonimem „Delfin” krył się scenariusz sytuacji, w której młoda osoba została zepchnięta z pomostu i zaczęła tonąć. Zadaniem zawodników było udzielenie pomocy poszkodowanej - mówi Magdalena Bujewicz-Mydlak ze Starostwa Powiatowego w Olsztynie.

Rywalizację wygrała drużyna z gminy Barczewo. Tuż za nią na podium uplasowały się drużyny z gminy Biskupiec (2. miejsce) i Purdy (3. miejsce). - Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe w postaci m.in. głośnika bluetooth, videorejestratora do samochodu i przenośnego urządzenia Powerbank - dodaje Bujewicz-Mydlak.

- Celem Spartakiady jest doskonalenie umiejętności członków drużyn medyczno-sanitarnych obrony cywilnej w powiecie olsztyńskim, a także popularyzacja postaw prospołecznych i niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym – mówi Zbigniew Załuski, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Olsztynie.


Teraz przed zwycięzcami kolejne wyzwanie. We wrześniu staną do rywalizacji w Wojewódzkiej Spartakiadzie Obrony Cywilnej.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Olsztynie/oprac. jr

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. aed #1749517 | 78.9.*.* 7 cze 2015 21:54

  a o ogólnopolskich mistrzostwach ani słowa?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. janett #1749050 | 31.61.*.* 7 cze 2015 08:53

  I jak tu rzyć w tym mieście z nosem jak klamka od sracza

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. gość #1748971 | 178.43.*.* 6 cze 2015 22:30

  szkoda, że urząd w Biskupcu nie zrobił reklamy dla mieszkańców miasta, że coś takiego ma miejsce. Można byłoby to połączyć z jakimś piknikiem rodzinnym dla dzieci i edukacją najmłodszych, ale jak zawsze "urzędasy" nic nie robią. Wstyd jest, że miasto które chce być miastem turystycznym i chce przyciągnąć nowe osoby do odwiedzin nie potrafi się w odpowiedni sposób zareklamować...to nie jest pierwszy przypadek kiedy coś wartego uwagi odbywa się dla samego odbycia a nie przynosi korzyści dla mieszkańców miasta....może tak po naukę jechać do Mrągowa Szczytna...i popatrzeć jak można zorganizować czas dla najmłodszych mieszkańców i turystów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages