Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

"Złota Rybka" pojechała do Samborowa

2015-06-03 15:45:47 (ost. akt: 2015-06-03 15:48:13)

Autor zdjęcia: wu-ka

Teatr "Igraszka" z Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie został laureatem I nagrody w Wojewódzkim Konkursie Zespołów Teatralnych o Laur "Złotej Rybki" w Biskupcu. Przegląd odbył się w środę, 3 czerwca w Biskupieckim Domu Kultury.

Przegląd w Biskupcu ma już 35 lat i cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Poprzedzają go eliminacje w kilku miastach województwa. Jury obradowało pod przewodnictwem Leszka Grada.

Zdobywca "Złotej Rybki" w tym roku, teatrzyk z Samborowa, przedstawił sztukę zat. "Za ósmą górą" w reżyserii Anny Gałan. Akcja rozgrywa się w dwóch królestwach, który zagrażają smoki. Ponieważ poddany, któremu polecono zabić smoki, nie nadaje się do tego zadania, do walki z nimi desygnowani są książę i księżniczka. Morał bajki jest taki: Kto z bajkami wojuje, od bajki ginie.

Drugie miejsce przypadło Teatrzykowi "Trójeczka" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostródzie, za spektakl w reżyserii Heleny Orlińskiej pt. "Bawimy się w teatr", oparty na wierszach Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Znakomite aktorstwo, pełne dynamiki sceny.

Trzecie miejsce przypadło teatrzykowi "W kieszeni" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie i Węgorzewskiego Centrum Kultury za przedstawienie "Idealność" w reżyserii Marty Niedziółki o tym, jak wszyscy chcą, żebyś był idealny, zarówno w domu jak i w szkole, podczas gdy wcale nie masz na to ochoty. Przyznano też dwa wyróżnienia. Otrzymały je Teatr Cieni "Ciochosza" w Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie i "Ptyś" z Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie.

Były też nagrody dla indywidualności aktorskich. Na scenie w Biskupcu nie zabrakło przeniesienia z kinowego ekranu "Shreka", czarownic i różnych postaci z bajek. Poziom zarówno przedstawień jak i organizacyjny był, jak podkreślili jurorzy, bardzo wysoki. Zespoły zostały uhonorowanymi cennymi nagrodami. Niektóre z uczestniczących w poprzednich latach już osiągają sukcesy międzynarodowe, co wskazuje na to, że przegląd jest potrzebny i wychodzi poza ramy województwa. Najważniejsze jednak, że teatr dzieci bawi i uczy, przygotowując do dorosłego odbioru.

Władysław Katarzyński

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. janett #1747589 | 31.61.*.* 4 cze 2015 13:09

    I jak tu rzyć w tym mniescie z nosem jak klamka od sracza?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages