Piątek, 19 lipca 2019. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Zastępca komendanta policji z wizytą w przedszkolu

2015-05-26 16:52:41 (ost. akt: 2015-05-26 16:56:08)

Autor zdjęcia: mat. policji

Przedszkolaki z przedszkola "Piątka"w Biskupcu zaprosiły do siebie zastępcę komendanta komisariatu policji. Z zaciekawieniem i skupieniem słuchały opowieści o pracy policjanta, przypomniały sobie zasady bezpiecznych zachowań oraz miały możliwość poczuć się jak prawdziwy funkcjonariusz i zasiąść za kierownicą policyjnego auta.

Do przedszkola „Piątka” w Biskupcu zaproszony został aspirant sztabowy Robert Stangreciak - zastępca komendanta komisariatu policji w Biskupcu. Przedszkolaki serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały opowieści o jego codziennej pracy. Policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Przedszkolaki były bardzo dociekliwe i zadawały mnóstwo pytań: „Po której stronie ulicy poruszamy się, jeżeli nie ma chodnika?”, „W co musi być wyposażony mały rowerzysta?”, „ Jak dzieci powinny jeździć w samochodzie?”. Żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi.

Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja sprzętu policyjnego. Dużą atrakcją było również obejrzenie radiowozu z bliska. Każde dziecko mogło choć na chwilę usiąść za kierownicą lub na tylnym siedzeniu radiowozu oraz zobaczyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.

W podziękowaniu za spotkanie dzieci wręczyły policjantowi pamiątkowy obrazek. Od dzisiaj każdy przedszkolak wie, że policjant to przyjaciel dzieci i każdy może zawsze zwrócić się do niego o pomoc.

źródło: KMP Olsztyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages