Sobota, 17 sierpnia 2019. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Recytacje i poezja śpiewana na scenie

2015-05-22 10:43:02 (ost. akt: 2015-05-22 10:44:22)
Laureaci konkursu i jurorzy, tym razem wspólnie.

Laureaci konkursu i jurorzy, tym razem wspólnie.

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

Młodzi recytatorzy i wykonawcy poezji śpiewanej rywalizowali w XXXIII konkursie "Spotkania z poezją" Konkurs odbył się 15 maja za scenie Biskupieckiego Domu Kultury. Najlepsi wystąpią w Olsztynie.

W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież z powiatu olsztyńskiego. Jury, pod przewodnictwem Anny Rok, rozdzieliło miejsca w czterech kategoriach wiekowych. W grupie wiekowej I-III zwyciężyła Anna Płoska ze Szkoły Filialnej w Barczewku przed Natalią Olszewską ze Szkoły Podstawowej w Kolnie i Kornelem Andrzejczykiem z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wipsowie.

W kategorii wiekowej IV-VI I miejsce zdobyła Alicja Plachimowicz z SP w Barczewie przed Kingą Kacprzycką z SP nr 3 w Biskupcu i Dominikiem Kapuścińskim z SP w Kolnie, filia w Bęsi.

W kategorii gimnazjalistów najlepszą okazała się Olga Król z Gimnazjum nr 1 w Biskupcu przed Izabelą Skorupą z Gimnazjum w Jezioranach i Natalią Zalewską z Gimnazjum nr 1 w Biskupcu.

Poezję śpiewaną wygrała Marta Kozar z Zespołu Szkół w Kolnie. Drugie miejsce zajął Michał Kułak z Gimnazjum nr 1 w Biskupcu a trzecie Maja Szuwalska z Gimnazjum w Jezioranach. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zakwalifikowali się do eliminacji wojewódzkich konkursu "Spotkania z poezją" w Olsztynie.

wu-ka
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages