Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Jesienna Uczta w SP2 w Biskupcu

2013-10-01 20:02:14 (ost. akt: 2013-10-01 16:09:31)

28 września 2013 r. tradycyjnie w naszej szkole odbyła się Jesienna Uczta. Impreza rozpoczęła się wyjściem barwnym korowodem do miasta pani jesieni: Elżbiety Rutkowskiej wraz z uczniami przebranymi za owoce i warzywa.

Chociaż pogoda nie dopisała, to świetnie zorganizowaliśmy stoiska w salach lekcyjnych. Rodzice przygotowali wykwintne potrawy. Mogliśmy spróbować różnych pyszności. Pierogi najrozmaitszych kształtów i wielkości, krokiety, bigosy i gołąbki, ciasta z kremem, drożdżówki babuni, galaretki, gofry i frytki – nie sposób wymienić wszystkich potraw, gdyż znikały bardzo szybko. Jednak nasz wszędobylski reporter widział świeże grzyby – prawdziwki i koźlaczki przyniesione prosto z lasu.

Można było spróbować szczęścia w loterii fantowej, zrobić zdjęcie z wiewiórkami (które były oddelegowane z banku BGŻ) czy wziąć udział w sesji na statku pirackim. Panie z Banku PKO dzielnie zajmowały się dziećmi oferując łamigłówki i rebusy do rozwiązania. A kto nie miał szczęścia w loterii był obdarowany słodyczami i balonami z Allior Banku. Dzieci z klas 0- III prezentowały się na scenie wykonując piosenki o jesieni, a uczniowie z klas IV – VI brali udział w zawodach sportowych. Panie malujące twarze naszym pociechom nie miały ani chwili odpoczynku. Każdy chciał choć na moment zamienić się tygryska lub wampirka.

Atrakcją w tym roku było miasteczko „Zdrowie” przygotowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Dwójeczka”. Pomysłodawczynią i organizatorem miasteczka była pani Halina Szymańska. Uczniowie, rodzice i goście mogli skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów z różnych poradni: Państwo Hanna i Krzysztof Nosek, pani Beata Rogucka, pani Agnieszka Patalon, pan Andrzej Wieczorek. Panie Aleksandra Liżewska i Honorata Lewalska – pielęgniarki z biskupieckiego szpitala mierzyły poziom cukru i dokonywały pomiaru ciśnienia. W przypadku stwierdzenia niedoboru cukru we krwi pacjent udawał się na stoiska ze słodkościami.Obecna była też pani Agnieszka Jagodzińska, która prowadzi w Biskupcu Klub Zdrowego Stylu Życia. Wsparciem i cennymi radami wspierała ją dzielnie pani Ewa Żurawska – dietetyk żywieniowy. Najbardziej wytrwali pacjenci otrzymali talony na bezpłatne badania poziomu cukru i cholesterolu ufundowane przez Powiatowy Szpital w Biskupcu i poradnię „Hipokrates".

Dziękujemy wszystkim, którzy w Światowym Dniu Serca (28.09) poświęcili swój wolny czas i zechcieli wesprzeć działania Stowarzyszenia „Dwójeczka” na rzecz naszej szkoły i środowiska.

Serdecznie dziękujemy także wszystkim rodzicom, babciom, dziadkom, nauczycielom i uczniom naszej szkoły za przygotowanie tegorocznej Jesiennej Uczty.

Wszędobylski Reporter z SP2

Ps. Nie wierzycie, że tak było?! Panie Marta Pawłowska oraz Anna Kubarewicz wykonały setki zdjęć. Zajrzyjcie na stronę szkoły do albumu fotograficznego!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. RODZIC #1213632 | 83.12.*.* 8 paź 2013 07:25

  A MÓJ CHLOPAK NA LEKCJI LISCIE GRABI - gimnazjum

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. a potem #1210180 | 79.191.*.* 3 paź 2013 09:24

  Na imprezkę ;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kład #1209765 | 79.162.*.* 2 paź 2013 18:26

  i co po jesiennych zawrotach panie nauczycielki poszły do fryzjera

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. krótko i na temat #1209301 | 83.9.*.* 2 paź 2013 08:32

  Lekarze do gabinetów i tam zajmować się pacjentami, nauczyciele do klas uczyć dzieci a nie organizować opiekę zdrowotną, pielegniarki do pacjentów a nie "leczyć" pacjentów z hipoglikemią słodkościami, dietetycy do książek, bo jak mówić o zdrowym odżywianiu na imprezie ze " śmietnikiem" żywieniowym a talony to nic innego jak " łowienie" pacjenta do przychodni i nagle się okazuje, że to jedyne badanie , które się należy bezpłatnie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. sagan #1209068 | 89.228.*.* 1 paź 2013 21:36

   Tralala trilili Świat jest piękny TYLKO U NAS TYLKO DZIŚ .Oświata w b-c jest the best

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (10)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages