Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Napisali do nas: Europejski Piknik Rodzinny w przedszkolu

2013-05-27 21:56:54 (ost. akt: 2013-05-27 12:51:36)

W Biskupcu, w niepublicznym przedszkolu "Jacek i Agatka" odbył się Europejski Piknik Rodzinny, który zgromadził nie tylko naszych przedszkolaków i ich rodziców, ale również sympatyków przedszkola oraz absolwentów. Do wspólnej zabawy włączyli się też dzieci i rodzice z punktu przedszkolnego w Nowym Marcinkowie, który od dwóch lat jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Swoją obecnością zaszczyciła nas również Pani Urszula Pasławska, wiceminister skarbu, a nade wszystko mieszkanka naszego miasta! Celem naszego pikniku była integracja dzieci, rodziców i lokalnej społeczności oraz propagowanie spędzania wolnego czasu z rodziną na świeżym powietrzu.

Impreza rozpoczęła się barwnym korowodem dzieci reprezentujących wybrane kraje należące do Unii Europejskiej. Rodzice, jak co roku, z dużym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie pikniku, prześcigali się w pomysłowości na wygląd stoisk poświęconych wybranym krajom UE. Jednak chyba największym i najmilszym zaskoczeniem, nie tylko dla naszych milusińskim, było przedstawienie „Calineczka” w wykonaniu rodziców. Przedstawienie wzbudziło wiele emocji, radości i zaciekawienia, zwłaszcza wśród przedszkolaków, którzy na co dzień nie widzą swoich rodziców w takich rolach.

Zarówno najmłodsi, jak i Ci nieco starsi, mieli w tym dniu wiele okazji do zabawy, było wiele atrakcji sportowych, muzycznych, plastycznych i kulinarnych. Wielkie brawa otrzymały mamy uczestniczące w ekologicznym pokazie mody oraz rodzice tworzący ekologiczną zabawkę z nieużytków. Z pomysłów rodziców najbardziej cieszyły się dzieci. Wszyscy uczestnicy pikniku spędzali czas na zabawie i w kawiarenkach pełnych pyszności, degustując potrawy zróżnicowanej kuchni europejskiej. Podsumowaniem pikniku był konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, do którego nagrody sponsorowali: państwo Przestrzelscy, Ewa Cieszyńska i Marcin Kunka.

Choć w tym dniu zabrakło słońca, było radośnie i kolorowo, pochmurna pogoda nie odstraszyła nikogo.
Serdecznie dziękujemy naszym rodzicom za wielkie zaangażowanie się w przygotowanie imprezy, za odważne pomysły i otwartość!

Barbara Cymmerman,
Katarzyna KoteckaPolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. no lans pani kasi #1102134 | 83.24.*.* 2 cze 2013 21:27

  Nic więcej, chce w ten sposób zlikwidować piątkę na życzenie księdza- komercyjna działalność klechy na dom starców za kaskę , żeby nie było wątpliwości a dzieci - pani Kasia ich nie lubi, tylko wycieczki do Wilna w wesołym autobusie- ale trzeba się przyznać całuski

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. rodzic #1099116 | 89.228.*.* 30 maj 2013 10:57

  Kiedy ten piknik się odbył bo jakoś tego nie podano.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kama #1098822 | 178.23.*.* 29 maj 2013 23:00

  prowadzące też sie sprawdziły

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. rodzic #1098820 | 178.23.*.* 29 maj 2013 22:58

  super, super, zwłaszcza przedstawienie cudne...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages