środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Zobacz kolory inaczej

2013-03-21 15:28:57 (ost. akt: 2013-03-21 15:30:44)

Miejska Biblioteka Publiczna w Biskupcu pozyskała w ramach konkursu organizowanego przez Wydawnictwo Widnokrąg oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego „Czarną Książkę Kolorów” oraz scenariusz zajęć, które od 20 lutego do połowy kwietnia realizuje w Oddziale dla Dzieci pani Alicja Kosewska-Terech.

Gościmy w bibliotece dzieci ze szkół Miasta i Gminy Biskupiec oraz z Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno - Wychowawczego w Kruzach. Dzieci są ogromnie zainteresowane, chwilami wzruszone, ale zawsze zaangażowane w realizację zadań.

Stwierdziły, że życie ludzi niewidomych jest możliwe chociaż trudne. Podczas zajęć uświadamiały sobie moc pozostałych zmysłów. Opisując wrażenia przejścia przez labirynt z zawiązanymi oczami, mówiły o zagubieniu, spadających na nie ścianach, lęku przed pojawieniem się schodów (choć wiedziały, że ich tam wcale nie ma) a jednocześnie były dumne, że udało się im wykonać zadanie.

Świetnie poradziły sobie z pisaniem własnych imion w alfabecie Braille’a. Chłopiec uczący się grać na pianinie, dokonał pierwszej w życiu (i udanej!) próby gry z zawiązanymi opaską oczami. Zatem ludzie niewidomi mogą grać na instrumentach! – ucieszyły się dzieci.

Książka dzięki oryginalnemu pomysłowi edytorskiemu i tekstowi silnie oddziaływającemu na wyobraźnię przypadła wszystkim dzieciom do gustu, komentowały: „o jej! dotykam zielonego choć to czarny!”, „a jednak książka o kolorach może być czarna”, „chcę pokazać tę książkę mojej mamie”, „bardzo mi smutno, że Tomek nie widzi swojej mamy”, „chciałbym wiedzieć, co ludzie powiedzą o naszej czarnej książce kolorów” (po tym jak zostały wywieszone prace w bibliotece).

Zapraszamy na zajęcia!


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages